Сепаратори жиру (Жировловлювачі)
Наявність жирів і масел рослинного і тваринного походження в побутових водах, а особливо - підприємств громадського харчування, призводить до тимчасового виходу з експлуатації каналізаційних систем, а також збільшує витрати на обслуговування і значно погіршує роботу систем біологічної очистки стічних вод.
Для часткової очищення стоків від жирів і масел служить жировловлювач, який безпосередньо встановлюється поблизу джерела забруднення.
Залежно від продуктивності, способу і умов монтажу, корпус жировловлювача виготовляється з поліетиленової труби типу КОРСІС, або поліетиленового (поліпропіленового) листа методом дифузійного зварювання.
Жировловлювач (сепаратор жиру) складається з циліндричного (прямокутного) корпусу, розділеного перегородками на дві робочі зони. Принцип роботи пристрою заснований на седиментації (осідання або спливання дисперсної фази).
Пристрій і принцип роботи сепаратора жиру:
![]() |
1 - підвідний патрубок диаметром 50 мм; 2 - первинний ступінь жировловлювача; 3 - система перегородок; 4 - виходить патрубок диаметром 50 мм; 5 – вторинний ступін |
При вірно підібраному жировловлювачі, ступінь очищення води по жирах до 20мг / л.У першій частині ємності з стічних вод відбувається виділення часток дисперсної фази, зважені частинки осідають на дно, жир накопичується на поверхні. У другій частині рідина, очищена від зважених часток продовжує поділятися на жирову і водяну складові з подальшим зливом в зливний патрубок.
Видалення осаду і жирових відкладень здійснюється асенізаційної машиною через оглядовий люк по мірі накопичення, але не рідше одного разу на 6 місяців.
Технічні дані і геометричні розміри
Принцип роботи пристрою заснований на седиментації (осідання або спливання дисперсної фази). У першій частині ємності з стічних вод відбувається виділення часток дисперсної фази, зважені частинки осідають на дно, жир накопичується на поверхні. У другій частині рідина, очищена від зважених часток продовжує поділятися на жирову і водяну складові з подальшим зливом в зливний патрубок.
Ми виготовляємо сепаратори жиру (жироуловлювачі) наступного типу:
- циліндричні побутові;
- прямокутні побутові;
- жироуловлювачі під мийку;
- промислові сепаратори жиру;
- зовнішні циліндричні промислові.
Побутові сепаратори жиру можна використовувати як на дачі, так і в квартирі, офісі, ресторані та інших закладах. На сьогоднішній день, немає ще таких подібних пристроїв, які могли б замінити жироуловлювачі, так як є очисники металів, хлору, бруду, а очищувачів жирів - мало, а зайві жири в воді - корисними не будуть. Зовнішні циліндричні сепаратори жиру, або як їх уже згадували раніше - жироуловлювачі, використовуються більше в промисловості. Саме тому їх ще називають промисловими жировловлювачами. В основному це назва походить від того, що у виробництві присутній набагато більшу кількість води, яка використовується, і їй необхідна масова чистка.
Відповідно, розміри такого апарату значно відрізняються від тих, які використовуються в домашніх умовах, в гаражах, на дачі. Головна відмінність промислового сепаратора жиру від побутового - це розмір і ємність. Отримати консультацію з цього пристрою Ви зможете, зв'язавшись з нашими менеджерами, які з задоволенням дадуть відповідь на всі Ваші запитання. Контактна інформація